آیا می‌توان برای جاب آفر مدرک زبانی به جز انگلیسی ارائه داد؟

آیا می‌توان برای جاب آفر مدرک زبانی به جز انگلیسی ارائه داد؟

زبان رسمی کانادا

طبق قوانین تدوین‌شده از سال 1950، زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی بوده است؛ درنتیجه این زبان به‌منظور ارتباط در حوزه کار، تحصیل و زندگی در این کشور استفاده می‌شد؛ این در حالی است که جمعیت بالای فرانسوی‌زبانان در کانادا با مشکل جدی برای زندگی در این کشور مواجه بودند؛ اما در اوایل سال 1960 و پس از انقلاب فرانسوی‌زبانان کبک کانادا، این افراد خواهان حقوق شهروندی یکسان، به‌خصوص به رسمیت شناختن زبان فرانسوی در این کشور شدند. در حال حاضر با استناد بر قانون جدید، کانادا به‌عنوان کشوری دو زبانه یا bilingual شناخته شد. بنا بر آنچه گفته شد، در کشور کانادا هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی به رسمیت شناخته می‌شود؛ لذا ارائه مدرک هریک از این زبان‌ها برای ورود به این کشور معتبر خواهد بود. جمعیت کانادا بر اساس زبان رسمی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند.
•    زبان رسمی نیمی از جمعیت کانادا یعنی معادل با 17.2 میلیون نفر انگلیسی است که در نقاط مختلف این کشور خصوصاً جزایر ساکن هستند.
•    زبان رسمی درصد کمی از جمعیت کانادا یعنی معادل با 7.2 میلیون نفر، فرانسوی است که غالباً در استان کبک ساکن هستند.
•    درصد کمی از جمعیت کانادا هم می‌توانند به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند.
•    جمعیت بسیار کمی هم در کانادا به سایر زبان‌ها مانند اسپانیایی، چینی، عربی و فارسی صحبت می‌کنند که می‌توان گفت به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

ایالات انگلیسی‌زبان در کانادا

می‌توان گفت 46 درصد از جمعیت انتاریو و 30 درصد از جمعیت دو استان آلبرتا و بریتیش کلمبیا، انگلیسی‌زبان هستند. بااین‌حال جمعیت بزرگی از انگلیسی‌زبان کانادا یعنی حدود 98 درصد در استان نیوفاندلند و لابرادور ساکن هستند. زبان انگلیسی که در این استان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد گویش آمریکایی و بریتانیایی دارند. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا خصوصاً به این استان‌ها را دارند، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره موردقبول را دریافت کنند.

ایالات فرانسوی‌زبان در کانادا

طبق اطلاعات سرشماری در کانادا، می‌توان گفت زبان رسمی حدود 7.2 میلیون نفر فرانسوی است. غالب این جمعیت در شهرهای مختلف استان کبک سکونت دارند؛ به‌طوری‌که حدود 95 درصد آن‌ها، فرانسوی، ‌زبان اول یا دومشان می‌باشد، به همین علت است که به کبک فرانسه کوچک گفته می‌شود. مهاجرانی که قصد زندگی، تحصیل و کار در کانادا را دارند باید مهاجرت کافی در زبان فرانسوی داشته باشند. به این منظور باید در آزمون TCF شرکت کنند و نمره موردقبول را کسب کنند. این آزمون، جهت سنجش میزان تسلط بر زبان فرانسه برگزار شده و مطابق با استانداردهای مهاجرت و اقامت کانادا می‌باشد.

ارائه مدرک زبان در پروسه اخذ ویزای کاری کانادا

ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا امری الزامی است. ورود افراد متخصص به کانادا صرف‌نظر از مهارت و تجربه شغلی، مستلزم ارتباط مؤثر با شهروندان کانادایی است؛ به همین علت کسب نمره موردقبول در آزمون آیلتس و ارائه مدرک آن در پروسه مهاجرت کاری به کانادا، امتیاز بالایی را در سیستم اکسپرس انتری دارا می‌باشد. این مدرک مهم در مرحله اول سیستم اکسپرس انتری امتیاز 26 در مرحله دوم امتیاز 160 را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. شایان‌ذکر است که کسب نمره مورد تائید در آزمون TCF امتیازی مشابه با آیلتس در سیستم اکسپرس انتری دارد.
کسب نمره 5.5 به بالا در آزمون آیلتس یا نمره هم‌تراز در آزمون TCF در مسیر اخذ اقامت کانادا امری الزامی است. تطابق‌پذیری با فرهنگ و زبان رسمی کانادا علت اصلی الزامی شدن ارائه این مدرک توسط دولت کانادا محسوب می‌شود. بااین‌حال با توجه به رسمیت شناخته شدن زبان‌های انگلیسی و فرانسوی در این کشور، می‌توان مدرک زبان ارائه کرد. ایران ایندید بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا، با یاری مشاوران مجرب پاسخگوی تمامی سؤالات شما در خصوص اخذ ویزای کاری کانادا خواهد بود.

آیا می‌توان برای جاب آفر مدرک زبانی به‌جز انگلیسی ارائه داد؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، کشور کانادا دو زبان را به رسمیت می‌شناسد؛ یکی انگلیسی و دیگری فرانسوی. مهاجرانی که کانادا را به‌عنوان مقصد گردشگری، زندگی، تحصیل و کار خود انتخاب می‌کنند، برای اخذ پذیرش بایستی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه کنند.

با استناد به این موضوع که راحت‌ترین و مؤثرترین راه برای مهاجرت به کانادا، ویزای کاری آن‌هم دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است، باید دید که آیا می‌توان برای جاب آفر مدرک زبانی به‌جز انگلیسی ارائه داد؟ در پاسخ می‌توان گفت راحت‌ترین زبان بین‌المللی که تقریباً اکثر ما با آن آشنایی داریم انگلیسی است. با کسب آمادگی و شرکت در آزمون آیلتس می‌توان نمره موردقبول را به دست آورد؛ اما افرادی هستند که در زبان‌های دیگر مهارت بیش‌تری نسبت به زبان انگلیسی دارند یا قصد کار در کبک را دارند؛ با توجه به این‌که تنها زبان بین‌المللی موردقبول در کانادا پس از انگلیسی، فرانسوی است، افراد می‌توانند با شرکت در آزمون TCF و کسب نمره مورد تائید، ویزای کاری کانادا مخصوصاً در ایالت کبک را به دست آورند. علت دیگری هم برای انتخاب زبان فرانسه برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد و آن‌هم شرایط ایده آل اقتصادی و شغلی در استان کبک است.
نکته پایانی این است که برای مهاجرت به کانادا تنها دو راه دارید، یکی ارائه مدرک زبان انگلیسی و دیگری مدرک زبان فرانسوی. بسته به استانی که در کانادا به‌عنوان مقصد زندگی و کار خود انتخاب کرده‌اید بایستی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه کنید؛ این استثنا فقط مربوط به استان کبک است که غالب جمعیتش تنها می‌توانند به زبان فرانسوی صحبت ‌کنند.