آیا بعد از یک سال میتوانم شهر محل زندگی خود را تغییر دهم؟

آیا بعد از یک سال میتوانم شهر محل زندگی خود را تغییر دهم؟

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کانادا کشوری زیبا و پهناور در آمریکای شمالی است که در همسایگی ایالات‌متحده واقع شده است. این کشور با مساحت تقریبی 9 میلیون مترمربع، جمعیتی معادل با 34 میلیون نفر دارد. کانادا متشکل از 3 قلمرو و ده استان بزرگ بوده و پایتخت آن شهر اتاوا است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی و پول رایج آن دلار کانادایی است. وسعت بزرگ، جمعیت پایین، اقتصاد پیشرفته، کیفیت بالای زندگی، موقعیت‌های شغلی فراوان، امکانات برتر آموزشی و ... همگی از عواملی است که هر انسان جویای رشد و پیشرفت را به‌سوی خود ترغیب می‌کند. ایالات کانادا اگرچه همگی تابع قانون اساسی و فدرال هستند اما هریک دارای مقررات خاص خود می‌باشند. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان، ده ایالت بزرگ کانادا می‌باشند که شرایط زندگی در آن‌ها باهم تفاوت دارد.

انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی

وقتی تصمیم به مهاجرت به یک کشور خارجی می‌گیرید، زمانی می‌توانید در این مسیر به موفقیت برسید که انتخاب‌های درستی داشته باشد. به این منظور بهتر است ابتدا هدف و دلیل مهاجرت خود را مشخص کنید و سپس با توجه به مشخصات خود، در مورد روش‌های متعدد مهاجرتی تحقیق کنید؛ برای مثال اگر قصد مهاجرت کاری دارید، باید مشاغل موردنیاز و شرایطی که در جلب‌توجه کارفرمای کانادایی مؤثر است، به‌دقت ارزیابی کنید.

اما مسئله مهم‌تر انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار و زندگی است. یک شهر ایده آل برای مهاجرت کاری، شهری است که علاوه بر دارا بودن موقعیت‌های شغلی فراوان، احتمال دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای خارجی بالاتر باشد؛ به‌علاوه هزینه‌های زندگی در آن به‌قدری متناسب باشد که بتوان با درآمد شغلی، یک زندگی متوسط رو به بالا را مدیریت کرد؛ درواقع به‌نوعی در تمام شهرهای کانادا این توازن میان هزینه‌های زندگی و دستمزدها رعایت شده است. درنتیجه وضعیت شهرهای مختلف کانادا، از شرایط آب و هوایی گرفته تا زبان رسمی و تعدد موقعیت‌های کاری، همگی از مواردی است که قبل از مهاجرت باید آن‌ها را بررسی کنید. کیفیت زندگی هم مسئله مهمی است که در انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار و زندگی تأثیر بالایی دارد؛ هم‌چنین توجه به زبان رسمی در ایالات و شهرهای مختلف کانادا مهم است؛ چراکه در برخی ایالات، شهروندان تنها به زبان فرانسوی می‌توانند صحبت کنند.
به‌طورکلی بهترین شهر برای مهاجرت شهری است که با برخورداری از استانداردهای برتر زندگی موجبات رشد و ارتقای هر چه بیش‌تر افراد را فراهم کند. ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا، با بهره‌گیری از مشاوران مجرب شما را در انتخاب بهترین روش مهاجرتی و شهرهای کانادا برای کار و زندگی یاری خواهد کرد.

 ونکوور

شهر ونکوور واقع در ایالت بریتیش کلمبیا، مقصدی جذاب برای بسیاری از مهاجرین می‌باشد. این شهر به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا شرایط آب و هوایی بسیار مطلوبی دارد. از سوی دیگر وجود پدیده چند فرهنگی و البته جمعیت بالای ایرانیان در این شهر موجب شده که زندگی برای مهاجران راحت شود. اقتصاد قدرتمند، وجود موقعیت‌های شغلی فراوان، نرخ پایین مالیات بر درآمد، تناسب میان هزینه‌های زندگی و دستمزدها، سیستم حمل‌ونقل عمومی گسترده، دانشگاه‌های برتر مانند بریتیش کلمبیا، از عوامل مهم افزایش محبوبیت شهر ونکوور برای مهاجران محسوب می‌شود.

تورنتو

شاید شهر تورنتو جزو اولین انتخاب‌های هر ایرانی برای مهاجرت به کانادا باشد. علت آن موقعیت‌های شغلی فراوان و متنوع، دسترسی به مؤسسات فرهنگی فارسی‌زبان، دانشگاه‌های برتر و آب و هوایی مناسب است؛ هم‌چنین بیش‌تر مراکز درمانی، مالی و بانکی در تورنتو واقع شده که سبب جذابیت بالای آن شده است. بااین‌حال بالا بودن قیمت مسکن در این شهر گران‌قیمت ممکن است شما را در انتخاب این شهر سست کند.

مونترال

شهر مونترال واقع در استان کبک، در رتبه دوم بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت محسوب می‌شود. شاید علت محبوبیت این شهر در زمینه مهاجرت تحصیلی باشد؛ به‌طوری‌که دانشجویی‌ترین شهر کانادا لقب گرفته است. این امر بیشتر مرهون تنوع بالای رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این شهر است. قیمت‌های پایین مسکن، هزینه‌های مطلوب زندگی، نرخ پایین مالیات، موقعیت‌های شغلی فراوان همگی از موارد ترغیب‌کننده برای مهاجران می‌باشد که در این شهر به‌خوبی تداعی شده است؛ اما نکته قابل‌توجه زبان رایج در این شهر است؛ در بسیاری از مراکز دولتی و عمومی تنها به زبان فرانسوی مکالمه می‌شود.

کلگری

کلگری شهری صنعتی واقع در ایالت آلبرتا است. این شهر ازنظر موقعیت جغرافیایی در کوهپایه کوه راکی قرارگرفته که به همین علت دارای آب و هوایی بسیار خوب همراه با پارک‌ها و کوه‌ها و رودخانه‌ها فراوان است. گسترده بودن صنایع مختلف نفت، گاز و کشاورزی موجب شده که متخصصان این رشته‌ها، شهر کلگری را به‌عنوان مقصد مهاجرت کاری خود برگزینند. پایین بودن نرخ مالیات و هزینه مسکن، عوامل مهم و اثرگذار در انتخاب این شهر به شمار می‌رود.

آیا بعد از یک سال میتوانم شهر محل زندگی خود را تغییر دهم؟

مهاجران کاری بسته به قراردادی که با کارفرمای کانادایی منعقد می‌کنند، در شهر مدنظر مشغول به کار می‌شوند. این قراردادهای بسته به انتخاب شما می‌تواند اعتباری یک یا سه‌ساله داشته باشد. سؤالی که در اینجا به وجود می‌آید این است که آیا پس از یک سال کار و زندگی در یک شهر می‌توانیم شهر محل اقامت خود را تغییر دهیم؛ برای مثال از مونترال به تورنتو نقل‌مکان کنیم. در پاسخ این سؤال می‌توان گفت که این امر با صلاح‌دید کارفرما و البته بسته به اعتبار قرارداد امکان‌پذیر است؛ اما در وهله نخست باید بتوانید در شهر دیگر از کارفرمای جدید جاب آفر معتبر دریافت کنید.