آیا برای وقت سفارت لازم است که مدارک کاری را با خود ببریم؟

آیا برای وقت سفارت لازم است که مدارک کاری را با خود ببریم؟

یاری گرفتن از وکیل برای مهاجرت به کانادا

اطلاع از آخرین اخبار و قوانین مهاجرت به کشور مهاجرپذیر کانادا و اینکه فرآیند مهاجرت کاری به این کشور به چه صورت انجام می‌شود و در هر مرحله از این پروسه به چه مدارکی احتیاج است؛ همگی از خدمات حقوقی یک وکیل مهاجرت بین‌المللی است. بدون یاری از یک وکیل مجرب و آگاه به امور، قطعاً مهاجرت به کشوری مانند کانادا ناموفق خواهد بود؛ برای مثال اگر کوچک‌ترین نقصی در پرونده و مدارک ارائه‌شده به سفارت وجود داشته باشد، بدون شک درخواست ویزا مورد تائید قرار نمی‌گیرد. یک وکیل مهاجرت حقوقی و قانونی به کسی گفته می‌شود که با دارا بودن پروانه حقوقی، پروانه وکالت دادگستری و مجوز پیگیری امور مهاجرتی در سطح بین‌الملل، بتواند پرونده مهاجرتی افراد را در تمامی مراحل پشتیبانی و سامان‌دهی نماید. با توجه به این‌که در شرایط حال حاضر مؤثرترین روش برای مهاجرت به کانادا دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کارفرمای کانادایی است؛ ایران ایندید با بهره‌مندی وکیل و مشاوران مجرب و قابل‌اطمینان افتخار دارد تا به هم‌وطنان در این مسیر سرنوشت‌ساز کمک کند. ازجمله خدمات حقوقی وکیل و مشاوران حقوقی در فرآیند مهاجرت کاری به کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ارائه اطلاعات کافی در خصوص کسب ویزا
 • معرفی مقررات و مدارک لازم دریافت ویزا
 • ارائه اطلاعات کافی در مورد شرایط اقتصادی و اجتماعی کانادا
 • چگونگی اخذ اقامت کانادا
 • تعیین وقت مصاحبه در سفارت
 • دریافت مناسب‌ترین جاب آفر در موقعیت شغلی مدنظر
 • ارائه راه‌کارهایی جهت رفع ریجکتی ویزا

تعیین وقت مصاحبه با سفارت کانادا

پس از دریافت قطعی موقعیت شغلی و عقد قرارداد با کارفرما، متقاضی بایستی برای طی مراحلی به سفارت کانادا در زمانی از قبل تعیین‌شده مراجعه کند؛ درواقع یکی از خدمات حقوقی وکیل مهاجرت، تعیین وقت سفارت جهت دریافت ویزای کاری می‌باشد. ازآنجایی‌که سفارت کانادا در کشور ایران بسته است؛ هم‌وطنان بایستی به این منظور به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر کنند.
در وقت مصاحبه، افسر صادرکننده ویزا، مدارک ارائه‌شده توسط متقاضیان را ارزیابی کرده و بر مبنای نوع ویزای درخواستی، سؤالاتی را از وی می‌پرسد. این سؤالات با قصد تعیین هدف و دلایل افراد برای مهاجرت به کانادا پرسیده می‌شود. می‌توان گفت مراحل نهایی صدور ویزا توسط سفارت کانادا شامل بررسی مدارک، پرسش سؤالات و انگشت‌نگاری می‌باشند که باید شخصاً به‌وسیله متقاضی انجام گردد.

در زمان مصاحبه چه مراحلی طی خواهد شد؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، اموری که در زمان سفارت انجام می‌شود، مرحله نهایی در پروسه اخذ ویزا به شمار می‌رود. ارزیابی مدارک، پاسخ‌گویی به سؤالات افسر ویزا و انگشت‌نگاری، سه مرحله اساسی و تکمیل‌کننده فرآیند اخذ ویزای کاری به شمار می‌رود. هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا به همراه هزینه انگشت‌نگاری، باید در زمان مصاحبه سفارت پرداخت و رسید آن‌ها تحویل داده شود.

انگشت‌نگاری با هدف تشخیص هویت افراد، از اساسی‌ترین مراحل دریافت ویزا است که در سفارت کانادا انجام می‌پذیرد؛ بدون طی کردن روال انگشت‌نگاری، درخواست ویزای افراد به رسمیت شناخته نخواهد شد. اعتبار انگشت‌نگاری ده‌ساله بوده و در این مرحله با بررسی دقیق مدارک شناسایی و عکس دیجیتال، اثرانگشت متقاضی به‌وسیله دستگاه الکترونیکی ثبت می‌گردد. هزینه بیومتریک در سفارت کانادا برای هر نفر حدود 85 دلار محاسبه می‌شود.
از طرف دیگر یکسری سؤالات در زمان مصاحبه از متقاضی پرسیده می‌شود. این مجموعه سؤالات بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است؛ بااین‌حال برخی سؤالات عمومی هم در مورد کانادا و شهرهای آن از افراد پرسیده می‌شود. زمان اخذ جاب آفر از کارفرما، نام محل کار یا شرکت کانادایی، موقعیت شغلی، سوابق کاری در داخل و خارج کشور، دلایل کار کردن در کانادا و اینکه آیا قصد بازگشت به کشور خود را دارید یا نه، ازجمله سؤالاتی است که در پروسه اخذ ویزای کاری کانادا از افراد پرسیده می‌شود.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت در زمان مصاحبه

ارائه مدارک و اسناد کامل جهت صدور ویزا در سفارت کانادا امری اساسی است. هرچقدر که این مدارک جامع‌تر باشد احتمال تائید افسر مربوطه نیز بالاتر خواهد رفت. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، کوچک‌ترین نقصی در هریک از این مدارک، خطر ریجکتی درخواست ویزا را به همراه خواهد داشت. می‌توان گفت ارائه مدارک معتبر و کامل و پاسخگویی صحیح به سؤالات افسر ویزا است که دریافت ویزای شما را تضمین می‌کند؛ لازم به ‌ذکر است که تمامی این مدارک از قبل باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی ‌شود.

 • پاسپورت معتبر با تاریخ انقضای حداقل یک سال
 • عکس
 • مدارک شناسایی کامل
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی تعیین هدف و انگیزه مهاجرت
 • نامه پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی
 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه صدور ویزا

آیا برای وقت سفارت لازم است که مدارک کاری را با خود ببریم؟ مثل بیمه و قراردادها؟

خیر، نیازی به ارائه مدارک کاری و بیمه‌ها در زمان مصاحبه با سفارت نیست. تنها مدارک ذکرشده در بالا مانند مدارک کامل شناسایی یا دعوت‌نامه از سوی اسپانسرشیپ شما در کانادا که برای ویزای کاری همان کارفرمای کانادایی است، برای ارائه به سفارت کفایت می‌کند؛ همه این مدارک باید از قبل به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه رسمی‌ شود. لازم به ذکر است که کلیه مدارک شما از قبل توسط وکیل مهاجرت برای کارفرما و سفارت جهت اخذ جاب آفر و ویزا ارسال خواهد شد. روال انگشت‌نگاری و پاسخ‌گویی صحیح به سؤالات افسر در کنار ارائه مدارک کامل، بدون شک ویزای کاری شما در کانادا را تضمین خواهد کرد.