جاب آفر همان پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا است؟

جاب آفر همان پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا است؟

برنامه‌های مهاجرت کاری

ساختن آینده‌ای روشن‌تر با کسب جایگاه اجتماعی و شغلی مطلوب، شاید آرزوی خیلی از ماها باشد؛ می‌توان گفت این آرزو با مهاجرت کاری به کشورهای درجه‌یک دنیا به بهترین وجه محقق می‌شود. در حال حاضر قوانین مهاجرتی به‌گونه‌ای تنظیم‌ شده که کار در اروپا و کانادا را برای مهاجران خارجی که دارای تخصص و مهارت شغلی بالا هستند، امکان‌پذیر ساخته است. نیاز بازار کار و کاهش جمعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این کشورها، دلایل عمده برای جذب نیروی کار خارجی و ارائه حق اقامت به آن‌ها محسوب می‌شود.
در حال حاضر کانادا یکی از موفق‌ترین و درعین‌حال پرطرفدارترین کشورها در عرصه پذیرش مهاجران خارجی شناخته شده است. دولت کانادا با ارزیابی بازار کار این کشور و موقعیت‌های شغلی فراوان، سعی داشته با تدوین برنامه‌هایی، جذب نیروی کار خارجی متخصص را در دستور کار خود قرار دهد. اقتصاد پویا، امکان ارتقای شغلی، امنیت شغلی فراوان در کنار بهره‌مندی از استانداردهای فراوان شهروندی در کانادا، همگی از مقاصد بزرگی است که مهاجرت کاری به این کشور را در سراسر جهان تا این حد جذاب کرده است. به‌طورکلی افراد جویای شغلی که اقامت دائم و به‌تبع آن تجربه و سابقه کار در کانادا را ندارند، می‌توانند از طریق این روش‌ها به کانادا مهاجرت کنند.

اسکیل ورکر

برنامه مهاجرت کاری اسکیل ورکر که با عنوان ورود نیروی متخصص به کانادا شناخته می‌شود، یک برنامه شایسته‌سالاری است، یعنی افراد برای شرکت در این برنامه بایستی ابتدا امتیازات لازم را در دو مرحله سیستم اکسپرس انتری کسب کنند. اکسپرس انتری یک سیستم امتیازبندی است که افراد باید اطلاعات مربوط به مشخصات فردی، تحصیلات، سوابق شغلی و ... را در آن وارد کرده و برای دریافت دعوت‌نامه کاری از دولت کانادا با دیگر افراد رقابت کنند. می‌توان گفت در برنامه اسکیل ورکر، افراد با امتیاز بالاتر موفق به دریافت موقعیت شغلی در کانادا خواهند شد.

جاب آفر

جاب آفر به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای خارجی است. مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر نسبت به سایر روش‌ها از پیچیدگی کمتری برخوردار است؛ به‌نحوی‌که این پروسه در حدود 1 سال می‌تواند مهاجرت افراد به کانادا با کسب موقعیت شغلی ایده آل را تضمین کند؛ به این منظور بایستی ابتدا موقعیت شغلی پیدا کرده و بر مبنای آن جاب آفر دریافت کنید

جاب آفر و مراحل دریافت آن

جاب آفر مانند سایر روش‌ها قاعده و قانون خاص خود را دارد؛ برای مثال شغلی که از کارفرمای کانادایی پیشنهاد می‌شود باید در لیست مشاغل موردنیاز کشور قرار داشته و هم‌چنین دائمی و تمام‌وقت باشد. از سوی دیگر کارفرما باید مجوز لازم برای استخدام نیروی کار خارجی داشته باشد که به این منظور بایستی گواهی LMIA از سازمان کار و توسعه اجتماعی کانادا دریافت کند. دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی دارای دو مرحله است: اول جستجوی شغل موردنظر و دوم دریافت موقعیت شغلی.
یافتن یک موقعیت شغلی و یک کارفرمای معتبر مرحله اساسی در اخذ جاب آفر است. در حال حاضر سایت ایندید، بهترین سایت کاریابی در کانادا است. ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی در کانادا، هم‌وطنان عزیز را در پیدا کردن موقعیت شغلی مطلوب یاری خواهد کرد؛ کافی است رزومه خود را برای ما ارسال نمایید. در مرحله بعدی، متقاضی باید برای موقعیت شغلی مدنظر به کارفرما درخواست ارائه کند. در فرآیند جاب آفر، کارفرمای خارجی باید به اداره کار کانادا ثابت کند فردی به شایستگی شما برای موقعیت شغلی مدنظر، چه در داخل و چه در خارج از کشور وجود ندارد. درنهایت با ارسال رزومه و تناسب آن با ملاک‌های مدنظر کارفرما، زمانی برای مصاحبه تعیین خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ مجوز کار در کانادا

اخذ ویزای کاری، امری اساسی جهت کار در کانادا برای مهاجران خارجی محسوب می‌شود. پس از توافق با کارفرما و عقد قرارداد با وی، متقاضی باید با ارائه مدارکی به سفارت، ویزای کاری دریافت کنند. ازآنجایی‌که سفارت کانادا در ایران بسته است؛ هم‌وطنان بایستی برای انجام مراحل لازم اخذ ویزا کاری به یکی از کشورهای همسایه نظیر ترکیه سفر کنند. این مدارک به شرح زیر است.

  • پاسپورت با انقضای حداقل یک سال
  • مدارک شناسایی
  • مدارک تحصیل و گواهی‌نامه‌ها
  • گواهی عدم سو پیشینه
  • گواهی سلامت
  • نامه پیشنهاد شغلی از کارفرما
  • قرارداد کاری
  • LMIA

جاب آفر همان پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا است؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، جاب آفر به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی است که یکی از مؤثرترین روش‌های اخذ ویزای کاری و اقامت دائم این کشور محسوب می‌شود. مهاجرت به کانادا از این روش ساده‌تر بوده و نهایتاً یک سال به طول می‌انجامند. دیگر مزایای مهاجرت از طریق جاب آفر و دریافت ویزای کاری این کشور، امکان به همراه بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال به کانادا و کسب اقامت دائم برای آن‌ها می‌باشد. اعتبار ویزای کاری کانادا به‌تناسب قرارداد، یک یا سه‌ساله است؛ البته ویزای کاری تا زمانی که شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم این کشور را به دست آورید، هرساله قابلیت تمدید دارد.