مهاجرت کاری جاب آفر

مهاجرت کاری جاب آفر

ویزای کار کانادا

معمولا افرادی که اقامت دائم کانادا را ندارند برای کار در این کشور نیاز به ویزای کار کانادا دارند. دریافت پیشنهاد کار (جاب آفر) برای متقاضیان کار از کارفرما اولین  نیاز این پروسه می باشد. اخذ پیشنهاد کاری و مدارک مرتبط با آن برای ویزای کار کانادا دارای را می توان در سه مرحله خلاصه کرد.

1- دریافت پیشنهاد کار

پيش نياز صدور مجوز كار، دریافت یک پيشنهاد كار (جاب آفر) از سوي يك كارفرمای كانادایی است. متقاضی باید شغلی در زمینه تحصیلی و یا سابقه کارش در کانادا جستجو کند. علاوه بر یافتن کارفرمایی که به تخصص شما نیاز داشته باشد، شرکتش نیز باید شرایط استخدام نیروی کار خارجی را هم دارا باشد.

2- اخذ مدرک LMIA یا تاییدیه وزارت کار کانادا

پس از دریافت پیشنهاد کار، کارفرما مورئ نظر باید برای اخذ تاییدیه LMIA کانادا درخواست خود را ارسال کند. تاییدیه LMIA  بدین منظوراست كه كار پیشنهاد شده تاثير منفي بر بازار كار این کشور و نیروی کار داخلی ندارد.

به همین دلیل است که کارفرمای کانادا باید اثبات کند شرایط استخدام یک نیروی کار خارجی را داراست و در به کارگماری یک نیروی داخلی برای موقعیت مورد نظر ناموفق بوده است. اداره منابع انساني و توسعه كانادا مدارک متقاضی ویزای کار را بررسی می کند تا از توانمندی های این فرد در انجام شغل مورد نظر مطمئن شود. در صورتی که از طریق اداره های مهاجرتی استانی، تاییدیه استان دریافت گردد، دیگر نیازی به دریافت LMIA نخواهد بود و اداره مهاجرت استان این بررسی را بر عهده خواهد داشت.

3- درخواست ویزای کار کانادا

متقاضی مورد نظر می تواند پیشنهاد کار و تاییدیه LMIA را برای دفاتر ویزا جهت اخذ ویزای کار کانادا ارسال نماید. افرادی هم که از طریق استانی اقدام کرده اند و تاییدیه استان مد نظر را دریافت کرده اند همچنین می توانند با تاییدیه استان اقدام به اخذ ویزای کار کانادا کنند.

مدت اعتبار و ویژگی های ویزای کار کانادا

شخص متقاضی ویزای سه ساله دریافت خواهد کرد که هر ساله به شرط پرداخت مالیات حقوق دریافتی از کارفرما، خدمات بیمه سلامت و درمانی و  البته عدم ارتکاب جرم و کاری خلاف قانون تمدید می گردد. پس از سه سال کاری متقاضی اقامت دائم کشور مورد نظر را می توانند دریافت نمایند.  در کشور کانادا و تمامی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به غیر از کشور آلمان متقاضی پس از گذشت 5 سال از دریافت اقامت دائم خود میتواند درخواست تابعیت آن کشور را بدهد و پاسپورت خود را دریافت کند.

✔ همسر و تمامی فرزندان زیر سن 18 سال تمام شخص متقاضی کار میتوانند همراه ایشان به کشور مد نظر بروند.

✔ همسر متقاضی کار تا یک سال اجازه فعالیت اقتصادی و کار در کشور مد نظر را نخواهد داشت ولی بعد از یک سال میتواند اجازه کار را دریافت نماید.

✔ همسر متقاضی کار تا یک سال اجازه تحصیل در مراکز دولتی و استفاده از بورسیه در کشور مد نظر را نخواهد داشت ولی بعد از یک سال میتواند اجازه تحصیل را دریافت نماید.

✔ فرزندان متقاضی کار در کشور مد نظر میتوانند در بدو ورود از خدمات آموزشی رایگان در مدارس دولتی تحت پوشش دولت استفاده نمایند.

✔ هر گونه خرید خانه یا خودرو، دریافت وام از بانکها  و... توسط متقاضی کار فقط از ابتدای سال دوم و پس از بررسی پرداخت مالیات حقوق در سال اول اقامت و نیز اعتبار سنجی حساب بانکی توسط بانک مربوطه میسر میباشد.

✔ شخص متقاضی کار در کشور مد نظر به همراه همسر و فرزندان خود از تمامی حقوق شهروندی و اجتماعی (آموزش رایگان زبان، موسیقی، استفاده رایگان از امکانات شهرداری محل سکونت) و البته خدمات پزشکی یکسان با یک شهروند آن کشور برخوردار هستند.