از روزی که مصاحبه در سفارت انجام میشود چند روز طول میکشد تا ویزا صادر شود؟

از روزی که مصاحبه در سفارت انجام میشود چند روز طول میکشد تا ویزا صادر شود؟

درخواست ویزای کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیر کشورهای جهان است که به نسبت وسعت پهناورش، جمعیت بسیار کمی دارد؛ ازاین‌رو سالانه هزاران نفر با هدف کار، سرمایه‌گذاری و تحصیل، روانه این کشور می‌شوند. وضعیت ایده آل اقتصادی، ثبات سیاسی، امنیت اجتماعی در کنار بهره‌مندی از استاندارهای رفاهی و خدماتی، همگی از عواملی است که زندگی در کانادا را برای بسیاری به رؤیا مبدل ساخته است. در سال‌های اخیر به دنبال تغییرات قوانین مهاجرتی در کانادا، پروسه اخذ ویزای این کشور خصوصاً برای ایرانیان با پیچیدگی‌های زیادی روبه‌رو شده است؛ لذا هر مرحله از آن باید با دقت و حساسیت بالا انجام بپذیرد؛ کوچک‌ترین خللی در هریک از مراحل خطر ریجکتی درخواست ویزا را به همراه داشته باشد.
همان‌طور که می‌دانید اتباع خارجی که قصد کار در کانادا را دارند، بایستی ویزای کار معتبر داشته باشند. اولین مرحله برای دریافت ویزای کار کانادا اخذ جاب آفر معتبر است. پس از دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی، مرحله دیگر درخواست ویزای کاری است. به این منظور بایستی متقاضی با تعیین وقت مصاحبه و پاسخ‌گویی به سؤالات افسر مربوطه، همراه با ارائه مدارک کامل مانند دعوت‌نامه کاری و روال انگشت‌نگاری، درخواست ویزای کاری خود را برای کانادا ارسال کنند. ازآنجایی‌که سفارت کانادا در ایران بسته است، متقاضیان باید به سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنند؛ لذا اغلب افراد سفارت کانادا در کشور ترکیه را انتخاب می‌کنند.

ایران ایندید بهترین نمایندگی کاریابی در کانادا، با بهره‌مندی از وکلای مجرب بین‌المللی، در فرآیند اخذ جاب آفر معتبر هم‌وطنان را یاری خواهد کرد. پس از قطعی شدن دریافت جاب آفر توسط متقاضی، کارفرمای کانادایی دعوت‌نامه کاری را از پس از تائید سازمان کار کانادا برای وی ارسال خواهد کرد. وکلای ما در موسسه مهاجرتی ایندید، در ادامه از سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه وقت مصاحبه خواهد گرفت. پس از طی مراحل انگشت‌نگاری، در زمان مصاحبه، افسر صادرکننده ویزا پرسش‌هایی از متقاضی پرسیده و پس از بررسی مدارک ارائه‌شده که از قبل ترجمه رسمی شده، درخواست ویزای کاری ایشان ارزیابی خواهد شد. مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کانادا به شرح زیر است.

 • اصل پاسپورت
 • عکس
 • مدارک کامل شناسایی
 • گواهی سلامت روحی و جسمی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی تعیین هدف و انگیزه سفر
 • گواهی تعهد به بازگشت به وطن با اتمام تاریخ انقضای ویزا
 • دعوت‌نامه کاری از کارفرمای کانادایی
 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
 • گواهی بانکی یا سایر مدارکی که میزان تمکن مالی شما را اثبات کند.
 • رسید پرداخت هزینه صدور ویزا

پاسخ درخواست ویزا چقدر طول میکشد؟

یکی از سؤالات و دغدغه‌های مهم افراد در مسیر مهاجرت به کانادا این است که از روزی که مصاحبه در سفارت انجام میشود چند روز طول میکشد تا ویزا صادر شود؟ پس از ثبت درخواست ویزا به همراه مدارک و اسناد معتبر، زمانی برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری تعیین می‌شود که وکلای بین‌المللی، آن را به متقاضی اطلاع خواهند داد. پس از مصاحبه و انگشت‌نگاری، افسر ویزا به شما اطلاع خواهد داد که پاسخ ویزا از طریق ایمیل ارسال خواهد شد. مدت‌زمانی که طول می کشد، پاسخ ویزای شما آماده و ارسال شود، بسته به مدارک و چگونگی مصاحبه متغیر خواهد بود. به‌طورکلی از روزی که مصاحبه در سفارت انجام میشود تا زمانی که ویزا صادر شود حدود دو ماه طول می کشد. ارائه مدارک کامل و معتبر، پاسخگویی صحیح و جامع به سؤالات افسر ویزا با انجام مراحل بیومتریک، بدون شک صدور ویزای کاری شما را تضمین خواهد کرد؛ حتی صدور ویزای کاری شما هم طولانی شد جای نگرانی نیست.

چگونگی پیگیری صدور ویزا

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، فرآیند صدور ویزا در کانادا خصوصاً برای ایرانیان با دقت نظر فراوانی انجام می‌پذیرد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده و مدارک ارائه‌شده، بلافاصله درخواست ویزا را با ریجکتی روبه‌رو خواهد کرد؛ لذا نهایت دقت نظر خود را در تدوین مدارک به کار بگیرید.
در سال‌های اخیر همه مراحل مربوط به درخواست و دریافت پاسخ ویزای کانادا به‌صورت حضوری صورت می‌گرفت؛ اما در حال حاضر با توسعه اینترنت، امکان پیگیری ویزا به شکل آنلاین هم وجود دارد. این امر سبب شده تا در وقت و هزینه‌ها به نحو مؤثری صرفه‌جویی شود. جهت پیگیری صدور ویزا از سوی سفارت کافی است ابتدا به سایت سفارت کانادا مراجعه کرده و ثبت‌نام نمایید. سایت سفارت کانادا تنها مرجع رسمی و معتبر برای پیگیری امور مربوط به ویزا می‌باشد. با ایجاد ‌یک حساب شخصی در این وب‌سایت با آپلود فرم درخواست ویزا به همراه مدارک لازم می‌توانید امور خود را آنلاین موردبررسی و پیگیری قرار دهید. از سوی دیگر می‌توانید از طریق تقویم سفارت کانادا برای اخذ وقت سفارت اقدام کنید.

اما با توجه به پیچیدگی مسیر، تغییرات مداوم قوانین مهاجرتی و سختگیری‌های انجام‌گرفته برای صدور ویزا، پیشنهاد می‌شود که از افراد آگاه و مجرب در این پروسه کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی رهگذر سازان آتی صاحب برند ویزا نیو، تنها کارگزار رسمی شرکت ایندید در ایران است که با بهره‌گیری از وکیل بین‌المللی و عضو سازمان جهانی مهاجرت، تمامی خدمات مربوط به مهاجرت را انجام می‌دهد و سعی دارد متقاضیان را تا رسیدن به هدف یاری دهد. به این ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر تمامی امور درخواست ویزا و پیگیری پاسخ آن را به موسسه ما سپرده و بدون نگرانی منتظر درخواست خود باشید.
این نکته را به خاطر داشته باشید که مهاجرت کاری و اخذ اقامت کانادا تنها با اخذ موقعیت شغلی از کارفرما میسر نخواهد شد؛ بلکه این تدوین مدارک و مصاحبه موفق با افسر ویزاست که تکمیل‌کننده فرآیند مهاجرت شما به این کشور پرطرفدار خواهد بود.