ویزای کار توسط چه کسی صادر میشود؟

ویزای کار توسط چه کسی صادر میشود؟

ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کاری برای اتباع خارجی که تجربه کار در کانادا ندارند، تنها از دو طریق اسکیل ورکر یا دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی امکان‌پذیر است. برنامه اسکیل ورکر زیر نظر سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری انجام می‌پذیرد؛ در این روش متقاضیان می‌بایست، با واردکردن مشخصات و اطلاعات خود، در دو مرحله سیستم اکسپرس انتری، امتیاز لازم را به دست آورده و از سوی دولت کانادا دعوت‌نامه کاری دریافت کنند؛ اما در روش جاب آفر، متقاضیان واجد شرایط با توجه به لیست مشاغل موردنیاز کانادا، می‌توانند از کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنند. نیاز روزافزون بازار کار کانادا با استناد به جمعیت کم و کمبود نیروی کار متخصص، موفقیت در اخذ پیشنهاد شغلی را از سوی کارفرمای کانادایی تضمین خواهد کرد. ایران ایندید، بهترین و برترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا، افتخار دارد تا هم‌وطنان را در این مسیر سرنوشت‌ساز یاری نماید.

شرایط اولیه برای دریافت ویزای کاری کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا مؤثرترین روش برای کسب اقامت دائم محسوب می‌شود. زندگی در این کشور درجه‌یک و برخورداری از امکانات رفاهی برتر در کنار داشتن موقعیت شغلی ایده آل موجب شده تا در سراسر جهان طرفداران زیادی پیدا کند. امکان به همراه بردن اعضای خانواده و سهولت در اخذ اقامت دائم این کشور از مزایای مهم کار در کانادا محسوب می‌شود. شرایط اولیه که هر متقاضی جویای کار در کانادا باید آن را داشته باشد تا بتواند ویزای کار دریافت کند، شامل موارد زیر است.

 • سن حداکثر 40 سال
 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • سابقه کاری مرتبط حداقل 3 سال
 • وجود شغل پیشنهادی افراد در لیست مشاغل موردنیاز کانادا
 • مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5.5
 • دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی

پیشنهاد شغلی در صورتی دارای اعتبار بوده و اخذ ویزای کاری کانادا را ضمانت می‌کند که علاوه بر قرار داشتن در فهرست مشاغل موردنیاز کانادا، دائمی و تمام‌وقت باشد؛ از طرف دیگر کارفرما هم باید دارای شرایط لازم برای ارائه پیشنهاد شغلی به یک تبعه خارجی باشد؛ برای مثال گواهی LMIA از سازمان کار و توسعه اجتماعی کانادا دریافت کرده باشد. درصورتی‌که شرایط فوق را دارا باشید می‌توانید با ارائه مدارکی با اداره مهاجرت کانادا، شرایط دریافت ویزای کاری این کشور را بررسی نمایید. برای موفقیت در این مسیر پیشنهاد می‌شود تمامی مدارک را با یک وکیل بین‌المللی و آشنا به امور و زیر نظر یک آژانس مهاجرتی معتبر ازنظر قانون بودن بررسی کنید تا مشکلی در روند مهاجرت کاری به کانادا به وجود نیاید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کانادا

برای مهاجرت کاری به کانادا دلایل متعددی وجود دارد؛ ازجمله آن‌ها می‌توان به شرایط ایده آل اجتماعی، وضعیت اقتصادی باثبات و پیشرفته، سیستم بانکی قدرتمند، نرخ پایین مالیات، مقررات محکم حمایت از کارگذاران خارجی و ... اشاره کرد. نرخ نسبتاً پایین بیکاری، وجود موقعیت‌های شغلی فراوان و نیاز بالای کانادا به نیروی متخصص خارجی، سبب شده تا احتمال موفقیت در این مسیر به نحو مؤثری بالا برود. مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کانادا که از قبل باید به زبان انگلیسی و فرانسوی ترجمه شده باشد، به شرح زیر است.

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان آیلتس با نمره موردقبول
 • مدارک مربوط به سوابق شغلی
 • گواهی نداشتن سابقه کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نامه دریافت پیشنهاد شغلی معتبر

مراحل دریافت ویزای کاری کانادا

مهاجرت از طریق کار در کانادا از راه‌های متعددی امکان‌پذیر است که مؤثرترین و کارآمدترین آن‌ها برای ایرانیان، روش جاب آفر هست. در این روش، متقاضی قبل از مهاجرت باید از طریق دفاتر مهاجرتی در کشور مقصد موقعیت شغلی پیداکرده و سپس بر اساس مدارک و قرارداد موجود، اقدام به سفر نماید. می‌توان گفت تمامی افرادی که شهروند یا ساکن دائم کانادا محسوب نمی‌شود، برای کار در کانادا نیازمند مجوز کار هستند. فرآیند اخذ مجوز کار در کانادا به شرح زیر است:
متقاضی باید از یکی از کارفرمایان کانادا که آماده اسپانسرشیپ او است، پیشنهاد کار (job offer) دریافت کند.
کارفرما برای اعتبار سنجی شغلی باید به اداره‌ی توسعه‌ی منابع انسانی کانادا (HRDC) درخواست ارائه کرده و مدرک مهم LIMA دریافت کند. هرچند مواردی وجود دارد که نیازمند اخذ این گواهی نیست.
بعد از اخذ LIMA، متقاضی می‌بایست برای اخذ ویزای کار به اداره‌ی مهاجرت کانادا با ارائه مدارک درخواست ارائه کند.

ویزای کار توسط چه کسی صادر میشود؟

متقاضیان به‌منظور کار در تمامی کشورهای جهان، باید ویزا یا مجوز کار دریافت کنند. در مسیر اخذ ویزای کاری کانادا، متقاضیان باید شایستگی‌های خود را اثبات کنند؛ به عبارتی ویزای کار و مدارکی که باید برای دریافت آن ارائه کنند، می‌تواند به دولت و کارفرمایان کانادایی نشان دهد که وی صلاحیت لازم برای کار و زندگی در کشور کانادا را دارد و می‌تواند به رشد اقتصادی این کشور کمک شایانی کند.
ویزای کار در کانادا با ارسال مدارک به اداره مهاجرت کانادا، بررسی و پیگیری می‌گردد. ویزای کار توسط اداره مهاجرت کانادا برای متقاضیان واجد شرایط صادر خواهد شد. ویزای کار بسته به قرارداد کاری در کانادا اعتبار یک یا سه‌ساله دارا می‌باشد؛ درواقع ویزای کاری کانادا هرساله قابلیت تمدید دارد. با دریافت ویزای کاری و تمدید سال‌به‌سال آن نهایتاً می‌توانید پس از گذشت 3 الی 5 سال درخواست اقامت دائم کانادا ارائه کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با مشاوران ما در ایندید تماس حاصل فرمایید.